Průmyslové mozaiky

Průmyslové mozaiky Praha

Masivní dřevěná podlaha – průmyslová mozaika, neboli „kantovka“, je vhodná do všech bytových i komerčních prostor.

Dokonalá masivní dřevěná podlaha může také být v podobě průmyslové mozaiky. Jde například o vypořádání nejen s většími průmyslovými prostory a jejich zvýšenou zátěží, kterou v těchto prostorách podlahy zažívají, ale také vypořádání se s místy, kde je vyšší vzdušná vlhkost, než je standardní v běžných místnostech, takovými místy máme namysli právě například koupelny, zde se vlhkost sráží pokaždé ve větším množství, než je malé.Tento způsob pokládky dřevěných podlah znali již v minulosti mistři svého řemesla a každá taková podlaha, neboli „kantovka“, byla doslova dominantou každého šlechtického sídla, zámku, zámečku a jiných historických sídel.

Skládá se z úzkých tzv. lamelek (cca 20 mm širokých), to samo o sobě zaručuje vysokou stabilitu a odolnost. Proto je tento typ podlahy velice vhodný pro následující typy prostor:

  • prostory s vysokou zátěží, jako jsou např. obchody či kanceláře
  • prostory se zvýšenou vzdušnou vlhkostí, jako jsou např. koupelny.

Dekory průmyslové mozaiky

Cumaru – dřevěná průmyslová mozaika

Cumaru pochází z tropického pásu amerického kontinentu. Dřevo je tvrdé, barva přechází od hnědě žluté až po červenavě hnědou s jemnými tmavými žilkami. Celkový dojem podlahy je velmi elegantní.

Dub – dřevěná průmyslová mozaika

Dub je tradiční dřevina používaná na podlahy již od nepaměti. Průmyslová mozaika z dubu je velmi odolná a v tloušťce do 15 mm je vhodná na podlahové topení. Povrchová úprava olejem dodá podlaze zlatavě medový vzhled.

Dub kouřový – dřevěná průmyslová mozaika

Dub kouřový je zajímavá varianta tradiční dubové podlahy. Změna barvy je dosažena v celém průřezu materiálu. Do tloušťky 15 mm je podlaha vhodná na podlahové topení. Povrchová úprava je možná olejem či lakem.

IPE – dřevěná průmyslová mozaika

Jihoamerické IPE patří k dřevinám s vysokou odolností a používá se i na konstrukce venkovních teras. Barva dřeva přechází od světle hnědé až po olivově hnědou s jemným žilkováním.

Merbau – dřevěná průmyslová mozaika

Merbau pochází z jihovýchodní Asie, především z Indonésie a Majsie. Vyznačuje se červenohnědou až mahagonovou barvou s typickým zlatým žilkováním. Výhodou je malé sesýchání dřeviny, díky kterému bude i tvorba spár na podlaze minimální.

Palisander – dřevěná průmyslová mozaika

Palisandr, sonokeling či nesprávně indický ořech pochází z jižní Asie. Má vysokou tvrdost a krásnou temnou barvu s fialovým nádechem či žilkováním. Dodnes se z palisandru vyrábí luxusní nábytek.

Teak asijský – dřevěná průmyslová mozaika

Teak patří mezi nejznámější exotické dřeviny. Díky vysokému obsahu olejnatých pryskyřic je vhodný i do prostor s přímým stykem s vodou jako jsou např. koupelny. Teak se pěstuje plantážovým způsobem především v Indonésii a v Barmě.

Wenge – dřevěná průmyslová mozaika

Wenge je africká dřevina s charakteristickou tmavou barvou a jemným světlým žilkováním. Tmavá barva však může na přímém slunečním osvětlení blednout. Wenge patří k dřevinám s velkou objemovou hustotou.

Zebrano – dřevěná průmyslová mozaika

Africká dřevina zebrano má nezaměnitelnou texturu. Ve žlutavě hnědém až šedohědém dřevě probíhají olivové až tmavě hnědé proužky. Dřevo je středně tvrdé a velmi dekorativní.

Bambusová průmyslová mozaika – káva

Bambusová průmyslová mozaika – přírodní