Jak správně ošetřovat podlahu?

Abychom si podlahu užili co nejdéle, je třeba se o ni také náležitě starat. Je jedno, máme-li doma krásnou dřevěnou podlahu, laminátovou, vinylovou nebo bambusovou podlahu. Všechny mohou vypadat krásně ještě za deset let, když jim budeme věnovat trochu času a péče.

Stačí dodržet několi pravidel:

1) Věděli jste, že instalací čistící zóny zamezíte zanášení kamínků a jiných nečistot na novou podlahu?

2) Máte nožičky nábytku , židlí a křesel podlepeny třeba filcovými podložkami?

3) Jehlové podpatky představují docela problém právě pro nové podlahy. Mohou totiž dost poškrábat a zničit takovou podlahu jedna dvě!

4) Méně je někdy více. To platí především při vytírání podlahy. Pokud musíme podlahu umýt, je potřeba dobře mop vyždímat.

5) Dřevěné podlahy jsou prakticky hygroskopický materiál, který svými objemovými změnami (tzv. sesýcháním a bobtnáním) reaguje na relativní vzdušnou vlhkost okolního prostředí. Samozřejmě se to týká nejen dřevěných masivních podlah a parket, ale také podlah s obsahem dřeva, tedy i laminátových plovoucích podlah aj.

6) Kvalitní doporučené přípravky pro každou podlahu představují prostředky, kterými můžeme podlahu očistit. Je ale třeba se vyvarovat používání agresivních čistících prostředků, které by mohly podlahu nenávratně poškodit.

Jak pečovat o klasickou dřevěnou a dřevěnou plovoucí podlahu?

Dřevo, dokonalý to přírodní materiál, který pro udržení své krásy potřebuje především specifickou údržbu. Na trhu dnes máme moderní přípravky, které zachovají dřevěné podlaze pevnost a krásu.

Zde je několik přípravků pro dřevěnou podlahu:

Bona Cleaner – koncentrovaný univerzální čistící prostředek určený pro časté použití. Používá se pro lakované dřevěné a korkové podlahy a dřevěné podlahy ošetřené tvrdým voskovým olejem. Dále je možné jej použít na údržbu laminátových, vinylových, PVC podlah či dlažby.

Cena za 1l: 245 Kč vč. DPH,
Cena za 4l: 816 Kč vč. DPH

Bona Čistič na parkety – čistící prostředek určený pro použití v Bona spray mopu. Ideální na čištění dřevěných a korkových lakovaných podlah a také dřevěných podlah ošetřených voskovými oleji.

Cena za 0,85l: 250 Kč vč. DPH,
Cena za 4l: 668 Kč vč. DPH

Bona Osvěžovač olejovaných podlah – přípravek určený pro dokonalý vzhled olejovaných dřevěných podlah. Dodá takovým podlahám novou krásu a ze zašlé a nevzhledné podlahy může být rázem opět krásná dřevěná podlaha.

Cena za 1l: 407 Kč vč. DPH

Jak pečovat o laminátovou a vinylovou podlahu?

Péče o laminátovou a vinylovou podlahu je jednoduchá. Pokud není nikterak znečištěná, postačí jen navlhčený hadřík.

Bona Cleaner – koncentrovaný univerzální čistící prostředek určený pro časté použití. Používá se pro lakované dřevěné a korkové podlahy a dřevěné podlahy ošetřené tvrdým voskovým olejem. Dále je možné jej použít na údržbu laminátových, vinylových, PVC podlah či dlažby.

Cena za 1l: 245 Kč vč. DPH,
Cena za 4l: 816 Kč vč. DPH

Bona Čistič na laminátové podlahy – čistící prostředek určený k použití v Bona spray mopu. Přípravek je ideální k čištění laminátových a vinylových podlah a můžeme ho použít na čištění marmolea, PVC a dlažby.

Cena za 0,85l: 250 Kč vč. DPH,
Cena za 4l: 668 Kč vč. DPH

Bona Spray Mop

Bona Spray Mop je spolehlivý pomocník pro čištění jakékoliv podlahy. Je speciálně vyvinutý pro stírání nečistot bez přílišného namáčení povrchu podlahy. Má ergonomický design, otočnou hlavu pro maximální dosah i do těžko přístupných míst, znovu plnitelnou nádržku na čisticí prostředek a pratelnou utěrku z mikrovlákna.

Bona Spray Mop  představuje pomocníka při vytírání podlah, díky lehké konstrukci zvládneme úklid hravě a bez námahy.

Sada obsahuje Bona Spray Mop, 0,85l nádržku s Bona Čističem na parkety (připraveno k okamžitému použití) a modrý pad.

Cena: 1 359 Kč vč. DPH

Každá podlaha bude zářit čistotou, pokud se o ni budeme náležitě starat. Údržbu podlahy pak zvládneme všichni levou zadní!

Bona Spray Mop MOTION – hlavice vylepšená o vibrační technologii, díky které je čištění podlahy ještě důkladnější.

Sada obsahuje Bona Spray Mop MOTION, 1l nádržku s Bona Čističem na parkety (připraveno k okamžitému použití) a modrý pad.

Cena: 1 499 Kč vč. DPH

Doplňky

Modrý pad – mikrovláknová utěrka pro běžné vytírání, cena: 348 Kč vč. DPH

Bílý pad – „prachovka“ – používá se na sucho na stírání zvířecích chlupů a prachu z podlahy, cena: 348 Kč vč. DPH

Žlutý pad – na aplikaci leštěnek a osvěžovačů, cena: 348 Kč vč. DPH

Čistič na podlahy – náhradní náplň čištiče na dřevěné nebo laminátové a vinylové podlahy, připravena k okamžitému použití.

Náhradní náplň 0,85l: 250 Kč vč. DPH
Náhradní náplň 4l: 668 Kč vč. DPH