Parketové vlysy

Parketové vlysy

Parkety patřily zejména v 70. a 80. letech minulého století k velmi oblíbeným podlahám. Je to tak časem prověřená klasika mezi dřevěnými podlahami.

Parketové vlysy, jak se jim také říká, jsou vyrobeny z jednoho kusu dřeva a jsou opatřeny perem a drážkou po obvodu. Můžeme tak instalovat jednotlivé díly parket v různém barevném provedení, kdy po pokládce vytvoříme dokonalou a originální strukturu. Dřevěné díly pak dovolují instalaci do celé řady různých vzorů dle vašeho požadavku, například na řemenový, rybinový, šachovnicový a další.

Co se týká pokládky parket, tak ta se provádí celoplošným lepením přímo k podkladu speciálními parketovými lepidly, případně bočním přibíjením parket k dřevěnému podkladu. Hřebíky samozřejmě nesmí být vidět.

Parkety jsou stabilní, pevné a mají dlouhou životnost. Pokud bychom chtěli jejich vzhled trochu oživit, můžeme se pustit do renovace parket, která je ovšem prací pro odbornou firmu, která ví, jak svou práci dělat zodpovědně a hlavně dobře. Závěrečná úprava parket představuje především povrchovou úpravu, kam řadíme zejména lakování, které je také nejběžnější. Dále pak můžeme dřevěné parkety navoskovat nebo naolejovat.

Parketové vlysy