20.5.2020

Dokonalá podlaha je doslova dominantou místnosti. Je to vlastně nejzatíženější část domu, a tak je potřeba, abychom si zvolili nejen správný materiál, a aby bylo možné získat kvalitní podlahu, je nutné dodržovat řadu podmínek, mezi ně patří i pečlivá příprava podkladu a dodržování posloupnosti pokládky všech vrstev podlahové konstrukce, tedy hydroizolace a parotěsná zábrana, zvukotěsné materiály a izolace.

Masivní dřevěné podlahy jsou stále oblíbené a dělají z každého interiéru jedinečnou místnost s nádechem přírody.

Dřevo je tradiční stavební materiál, který se snadno zpracovává. Díky speciální struktuře a složení dřeva se v domě vytvářejí zvláštní mikroklimatické podmínky. Dřevo je navíc obnovitelný materiál, takže volíme stavební materiál s ohledem na životní prostředí. Správná volba podlah ovlivňuje vnímání domu jako celku. Na tom závisí pohodlí i vzhled místnosti. Přírodní, ekologicky šetrné materiály jsou u zákazníků stále populárnější. Umožňují tedy domu “dýchat”. Masivní dřevěné podlahy proto zůstávají nejoblíbenějšími podlahami obytných prostor.

Prvním krokem při pokládce dřevěné podlahy je výběr dřeva. V tomto případě je nutné vzít v úvahu finanční možnosti investora, klimatické podmínky, míru očekávaného zatížení na podlaze, typ místnosti, kde bude masivní dřevěná podlaha položena. U malých obytných budov se doporučuje zvolit jehličnaté dřevo, jako je smrk, modřín, borovice, jedle nebo cedr.

Desky vyrobené z těchto dřevin se vyznačují nízkou cenou, zvláštní pevností a odolností proti opotřebení. Ze dřeva středního cenového segmentu je dub univerzálním materiálem pro dřevěnou podlahu.  Osika a olše jsou také široce používány, a to zejména pro ložnice a dětské pokoje.

Pokládka dřevěné podlahy vyžaduje také odbornou ruku profesionála. Masivní dřevěné podlahy Praha tak patří mezi firmy, které nabízejí univerzální, kvalitní, a především spolehlivé služby v této oblasti.

Masivní dřevěné podlahy Praha pokládka – v našich rukách je to pohádka!