20.5.2020

Na našem trhu povrchových materiálů je v nabídce široká škála špičkových podlahových krytin. Taková klasika jako dřevěné podlahy v bytě však zatím neztratila na významu. Masivní dřevěná podlaha má obrovskou rozmanitost designu a při správném výběru materiálu, profesionální instalaci a dostatečné péči vydrží mnoho let. Dřevěná podlaha v bytě je ideální k udržení zdraví a vytváří v místnosti útulné a příjemné prostředí.

Na co bychom měli pamatovat při výběru dřeva?

Dřevo musí být určitě suché. Vlhká deska následně ztratí tvar. Ale i přesušené dřevo se může deformovat. Vhodné a oblíbené je smrkové, modřínové nebo borovicové dřevo, ale setkat se můžeme také cedrovou podlahou, podlahou z olše nebo jedle.

Mezi pozitivní aspekty tohoto materiálu je vhodné zdůraznit následující:
Estetika dřevěné podlahy se vyznačuje krásou a originální strukturou. Mnoho druhů dřeva má výraznou strukturu, která může dát podlahám originalitu a jedinečnou sofistikovanost.
Dřevěná podlaha vypadá v místnosti dokonale. Navíc přírodní dřevo díky správnému ošetření může vydržet i několik desítek let.

Šetrnost k životnímu prostředí je další výhodou dřevěné podlahy. Dřevo je zcela hypoalergenní a je také schopeno vnést do interiéru atmosféru tepla a pohody. Má vynikající tepelně izolační vlastnosti a hodí se z pravidlado každého interiéru. Je třeba ale podotknout, že dřevo nemá rádo vlhkost, není tedy možná pokládka například v koupelně.

Dřevěná podlaha vyžaduje odborníky, a tak je vhodné si na takovou práci povolat právě profesionální firmu, která se pokládkou podlah zabývá, například dřevěné podlahy Praha 4.

Desky pečlivě zkontrolujte, zda nevykazují viditelné vady: praskliny, skvrny dehtu, trhliny. Dřevo s takovými vadami by se nemělo kupovat, i když vám na něj bude poskytnuta sleva. Nakupte desku s marží: je lepší vzít o 15% více. Vyberte desku o délce nejméně 2 m. Ujistěte se, že všechny desky jsou ze stejné dávky. Pak budete mít jistotu, že zpracování materiálu bylo provedeno za stejných podmínek. Takže vzor i barevné schéma desek se přibližně shodují. Pro výrobu dřevěných podlah je lepší použít drážkované a lemované dřevo, které nevyžaduje další broušení.

Dřevěné podlahy Praha 4 – to chce preciznost a hodně síly!